Wilkowiecki wicemistrzem Europy w triathlonie na dystansie Ironman

Triathlonista Robert Wilkowiecki zdobył srebrny medal mistrzostw Europy na dystansie Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem, 42,195 km biegu). W zawodach rozgrywanych we Frankfurcie zwyciężył Francuz Denis Chevrot czasem 7:52.54. Polak był wolniejszy o 3.38.

Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Clemens Mignon – 5.49 straty do zwycięzcy.

To był wyjątkowo trudny i nieprzewidywalny wyścig. Od samego początku trzeba było mocno walczyć i nonstop utrzymywać koncentrację – tempo wysokie, trasa trudna, a konkurenci naprawdę silni. Jesteśmy bardzo zadowoleni, srebrny medal to wielki sukces. Wszystko idzie w dobrym kierunku, rozpędzamy się i jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej! – powiedział Wilkowiecki, cytowany w komunikacie prasowym.

W październiku czekają go mistrzostwa świata na Hawajach.