Нове дослідження показало, що риб’ячий жир не настільки корисний, як вважалося раніше. Як пише The Telegraph, вчені дослідили вплив риб’ячого жиру на серцево-судинні захворювання за участю 415 737 людей віком від 40 до 69 років.
Експерт з лікування нерегулярного серцебиття Ніл Срінівасан наголосив на різниці між звичайним риб’ячим жиром і риб’ячим жиром-регулятором.
Результати показали, що регулярне вживання риб’ячого жиру знижує ризик серцевих проблем у людей із діагнозом серцево-судинних захворювань. Однак для тих, хто не має таких проблем, вживання добавок може мати протилежний ефект, підвищуючи ризик інсульту на 5% і нерегулярного серцевого ритму на 13%. Тому Срінівасан не рекомендує риб’ячий жир при миготливій аритмії.
Попри це, риб’ячий жир має й інші переваги, зокрема високий вміст вітамінів A і D, які корисні для здоров’я очей, мозку та шкіри. Доктор Срінівасан радить дотримуватися середземноморської дієти, яка включає вживання жирної риби, як-от анчоуси й скумбрія, для отримання цих вітамінів.
Також експерти підтвердили користь меду і лимона при застуді. Дієтолог Люсі Міллер зазначила, що лимонний сік є чудовим джерелом вітаміну С, який зміцнює імунітет. Мед, своєю чергою, ефективніший за ліки для полегшення симптомів застуди, особливо кашлю, і допомагає очистити слиз і зняти закладеність носа.
Водночас гарячий пунш з алкоголем не рекомендується як засіб від кашлю. Лікарка Крішна Вакхарія пояснила, що хоча алкоголь може мати тимчасовий знеболювальний ефект, він зрештою знижує імунну функцію і робить організм вразливішим до хвороб. Вона рекомендує замінити алкоголь гарячим чаєм з лимоном, медом та імбиром.
Нарешті, медики розвінчали міф про голодування під час лихоманки. Доктор Вікрам Мурті зазначив, що калорії необхідні організму для боротьби з інфекціями, тому голодування може бути шкідливим. Під час лихоманки метаболізм підвищується, тому організму потрібно більше калорій. Мурті радить добре харчуватися і пити багато рідини для підтримки організму в цей період.